Ladies rolex replica watches series, many styles, the definition of replica rolex contemporary women's wrist scenery of the wrist of choice. Using a variety of different materials, with a variety of replica watches gemstones mosaic style and bracelet styles, the unique style of replica rolex watches black nano ceramic diamond watch came into being.
 FUEN TAG 4. Yıllık Toplantısı İzmir’de Gerçekleşti
=
logo

>MenüFUEN TAG 4. Yıllık Toplantısı İzmir’de Gerçekleşti

Avrupa Milletleri Federal Birliği (FUEN) Türk Azınlıkları/Toplulukları Çalışma Grubu (TAG) 4. Yıllık Toplantısı, 24-27 Ekim 2017 tarihlerinde FUEN üyesi Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (ROİSDER) ev sahipliğinde, Izmirde gerçekleşti. Toplantiya  “Azınlıkları Koruma Paketi Girişimi (MSPI)” Kampanya Koordinatörü Laszlo Bodor da katıldı.

Avrupa’nın dokuz farklı ülkesinden on üç kuruluşun iştirak ettiği toplantıya Batı Trakya Türk Azınlığı’nı temsilen Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Kasadarı Yüksel Esat, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habiboğlu ve Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisini dış ilişkiler sorumlusu Gülşah Ahmet İsmail katıldı. Ayrıca  Ahıska Türklerini temsilen Milletlerarası Meshet Türkleri Cemiyeti “VATAN” ve Meshet Türkleri Cemiyeti Azerbaycan’da “VATAN”, Karaçay-Balkar Türklerini temsilen Karaçay-Balkar Geleneklerini Güçlendirme ve Geliştirme Toplumsal Kuruluşu “Bars El”, Kırım Tatarlarını temsilen Kırım Tatar Milli Meclisi katıldı. Ayrıca toplantıya FUEN’ye henüz üye olmayan ancak geçmişte FUEN TAG toplantılarına katılan Kosova’dan Kosova Genç Birlik Derneği ile Bulgaristan’dan Kırcaali Türk Kültür ve Sanat Derneği ile Moskova’dan Moskova Kumuk Derneği “Qumuqlar” bu yıl da iştirak ederken Makedonya’daki Türkleri temsilen Üsküp’ten Kültür Güzel Sanatlar Derneği “Yeni Yol” ile Ukrayna Gagavuzlarını temsilen Ukrayna Gagavuz Birliği katıldılar.

25 Ekim 2017  Çarsamba günü  Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ROİSDER)’i ve  Karşıyaka Belediyesi Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı ziyaret eden FUEN TAG’a üye kuruluşlar kendilerini tanıttı. Karşıyaka belediyesi ile İşbirliği imkanları konuşuldu.

26 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen FUEN TAG 4. Yıllık Toplantısında ilk olarak MSPI Kampanya Koordinatörü Lazslo Bodor Avrupa’daki azınlıkların kaderini değiştirme potansiyeline sahip kampanyayı anlattı. Daha sonra söz alan Yüksel Esat ve Gülşah Ahmet İsmail Batı Trakya’da son  bir yılda olan gelişmeleri katılımcılara aktardılar. Daha sonra katılımcıların görüş ve önerileriyle 2018 yılı yol haritası oluşturuldu.Yukarı