Ladies rolex replica watches series, many styles, the definition of replica rolex contemporary women's wrist scenery of the wrist of choice. Using a variety of different materials, with a variety of replica watches gemstones mosaic style and bracelet styles, the unique style of replica rolex watches black nano ceramic diamond watch came into being.
 BATI TRAKYA AZINLIĞI YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ MESLEKİ REHBERLİK PROGRAMI
=
logo

>MenüBATI TRAKYA AZINLIĞI YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ MESLEKİ REHBERLİK PROGRAMI

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde Ocak 2018 tarihinden itibaren Mesleki Rehberlik Programı faaliyetlerine başlamıştır. Programın amacı, öğrencileri hayata hazırlama, doğru meslek tercihi konusunda yönlendirme, konuyla ilgili en doğru bilgiyi paylaşma, psikolojik destek sağlamak ve lider yetiştirmektir.

            Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (B.T.A.Y.T.D) çatısı altında 31 Ocak 2018 Çarşamba günü 52 kişilik öğrenci grubuna Meslek Tanıtımı ve Rehberlik programı adı altında sunumlar gerçekleştirilmiştir. Sunumlar kapsamında ilk olarak Yüksek Tahsilliler Derneği tanıtılmıştır. Ardından Akdeniz Üniversitesi tanıtımı ve Motivasyon konulu bir sunum gerçekleştirilmiştir. Son olarak Mesleki Rehberlik kısaca anlatılmıştır. Sunumlardan sonra gruplar şeklinde gelen lise öğrencileriyle görüşülüp, öğrenciyi daha yakından tanıma ve meslek tercihleri, ilgi alanları ve üniversite tercihleri ile ilgili rehberlik yapılmıştır.

Bu aşamadan sonra öğrencilerin istekleri ve ilgileri doğrultusunda 7 Şubat Çarşamba günü Bursa Uludağ Üniversitesi, Veterinerlik Fakültesi ve Uluslararası İşletme ve Ticaret bölümü tanıtılmıştır. 22 Şubat Perşembe günü ise İstanbul Üniversitesi, Fakülte ve Bölümleri tanıtılmıştır.

1 Mart Perşembe günü Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi, başvuru koşulları ve aranan şartlar ile ilgili bilgi verilmiştir. Ayrıca ‘Kaygı ve Baş  Etme Yolları’ ile ilgili bir sunum gerçekleştirilmiştir. Sunuma aktif olarak katılımları sağlanmıştır. Sunuma katılan öğrenciler memnuniyetlerini ifade etmiş ve coşkuyla alkışlamışlardır.

BTAYTD merkez lokalinde, öğrencilerle birebir görüşmeler gerçekleştirilerek, onları daha yakından tanıma, güven oluşturma, süreç değerlendirmesi, kariyer planlama, ilgi duydukları meslek alanları ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır.

Mesleki Rehberlik Programı faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir.Yukarı