Ladies rolex replica watches series, many styles, the definition of replica rolex contemporary women's wrist scenery of the wrist of choice. Using a variety of different materials, with a variety of replica watches gemstones mosaic style and bracelet styles, the unique style of replica rolex watches black nano ceramic diamond watch came into being.
 BTAYTD ve DEB Partisi Ortak Basın Bülteni: 63. FUEN Kongresi – Hollanda’nın Ljouwert/Leeuwarden şehrinde gerçekleştirildi
=
logo

>MenüBTAYTD ve DEB Partisi Ortak Basın Bülteni: 63. FUEN Kongresi – Hollanda’nın Ljouwert/Leeuwarden şehrinde gerçekleştirildi

63. FUEN (Avrupa Ulusları Federal Birliği) Kongresi 20-24 Haziran 2018 tarihlerinde 2018 Avrupa Kültür Başkenti olan Hollanda’nın Kuzey bölgesindeki Ljouwert/Leeuwarden şehrinde bulunan Friz Azınlığının ev sahipliğinde yapıldı. 63. FUEN Kongresine Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğini ve DEB Partisini temsilen Onur Mustafa Ahmet ve Mutlu Osman Mustafa katıldılar. ABTTF’den Sebahattin Mümin, Sami Yusuf ve Melek Kırmacı, Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinden Başkan Prof. Mustafa Kaymakçı ve Recep Tuğcan Pamuk katıldı.

20 Haziran Çarşamba günü Kongreye gelen katılımcılar, geleneksel olarak düzenlenen Azınlık Pazarında kendi azınlıklarının tanıtımlarını ve ürünlerini sergilediler.

21 Haziran Perşembe günü Kongrenin resmi açılışında JLjouwer Belediye Başkanı Ferd Crone, FUEN Başkanı Lorant Vincze ve ev sahibi Friz Hareketi Kurulu Başkanı Geart Benedictus, AGİT Genel Sekretaryası Müdürü Paul Bekkers, Hollanda’daki Macaristan Elçisi Andras Kocsis, Milli Alman Göömenler ve Milli Azınlıklar Meseleleri Alman Komisyoneri Prof. Dr. Bernd Fabritius, AB Milletvekili ve Azınlıklar Grubu üyesi Andor Deli ve Milli Azınlıklar AGİT Yüksek Komisyoneri Danışmanı Bob Deen selamlama konuşmaları gerçekleştirdiler. Ardından, ilk oturumda Birleşmiş Milletler Azınlıklar Meseleleri Özel Raportörü Prof. Dr. Fernand de Varennes konuşma gerçekleştirdi ve bütün gün boyunca, FUEN’in son 1 yılda büyük başarıyla gerçekleştirdiği “Azınlıkları Koruma Paketi” imza kampanyası üzerine oturumlar yapıldı. İmza kampanyası hakkında birçok azınlıklar temsilciler tecrübelerini herkese aktardı ve bundan sonra atılabilecek adımlar konuşuldu.

Azınlıkları Koruma Paketi

Azınlıkları Koruma Paketi, FUEN’in başlattığı bir proje olmakla birlikte 2017 Nisan ayında başlayıp 2018 Nisan ayında sonra eren bir imza kampanyasıydı. Projenin ana hedefi belirli yasalar çerçevesinde Avrupa Birliğindeki azınlık bireylerinin korunması ve AB’nin kültürel ve dil çeşitliliğinin güçlendirilmesiydi. Bu hedef ekseninde, yöresel ve azınlık dilleri, eğitim & kültür, yöresel politika, katılım, eşitlik, işitsel-görsel & diğer medya içeriği, yöresel devlet desteği başlıkları altında azınlıkları korumaya yönelik Avrupa Birliği İşleyişi Antlaşmasında yasal düzenleme yapılması için öneriler sunuldu. Bu çerçevede, bir yıl içerisinde toplam 1.320.053 imza toplandı ve hedef fazlasıyla aşılmış oldu. Batı Trakya Türk Azınlığı bu kapsamda 3.166 imza toplayabildi. Projenin bir sonraki aşamaları imzaların her üye devlet tarafından resmi olarak tanınıp Avrupa Komisyonuna iletilmesi ve oradan da Avrupa Parlamentosuna sunulması olacak.

Aynın günün sonunda, FUEN’in çalışma grupları kendi aralarında toplandılar. Mutlu Osman Mustafa, FUEN Asbaşkanı ve ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu’nun yürüttüğü FUEN Türk Azınlıkları Grubunun toplantısına katıldı ekibin bir sonraki resmi toplantısının yeri ve gündem maddeleri konuşuldu. Onur Mustafa Ahmet FUEN Eğitim Çalışma Grubu toplantısına katıldı ve aynı şekilde burada da bir sonraki resmi toplantının yeri ve gündem maddeleri masaya yatırıldı. Akşam yemeği sonrasında da, yazarlar Prof. Dr. Christoph Pan, Dr. İur. Beate Sybülle Pfeil ve Prof. Paul Videsott’un “Avrupa’daki Milli Azınlıklar” kitabının “Şarap&Kitap” sunumu gerçekleştirildi.

22 Haziran Cuma günü gerçekleştirilen oturumlar tamamen Friz Azınlığı üzerine yapıldı. “Friz Azınlığı ve dili” adlı oturumda bölgenin önde gelenleri ve Azınlık kurumlarının temsilcileri konuştu ve sunumlarını gerçekleştirdi. Ardından “Dil eşitliği” üzerine gerçekleştirilen oturumda uzmanlar çok dillilik ve azınlıkların eğitim meseleleri üzerine sunumlar yapıldı. Bir sonraki oturumda, önde gelen temsilciler tarafından Friz Azınlığının kurumları tanıtıldı. Öğleden sonra, şehirde müze, anıt ve turistik mekanlar üzerine kültürel ziyaretler gerçekleştirildi.

23 Haziran Cumartesi günü FUEN Delegeler Kurulunun toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda tüzüğe uygun şekilde gündem maddeleri konuşuldu, belirli tüzük değişiklikleri oylandı, üye kuruluşların sonuç bildirgeleri oylamadan geçti ve yeni üyelikler kabul edildi. Batı Trakya Türk Azınlığının, İskeçe Türk Birliği meselesi ve son 1 yılda yaşanan gelişmeler üzerine hazırlana sonuç bildirgesi oy çoğunluğuyla kabul edildi. Delegeler Kurulu’nun ardından, bütün işlemler de tamamlandıktan sonra katılımcılara şehirde yürüyüş turu gerçekleştirildi.

24 Haziran Pazar günü bütün FUEN Kongresi katılımcıları otelden ayrılıp memleketlerine dönüşlerini gerçekleştirdiler.
Yukarı